886 435 976 info@fizjofemme.pl

Czy wiesz, czym jest elektrostymulacja mięśni?

Albo na czym polega biofeedback?

Czy wiedziałaś, że elektrostymulacji poddać można mięśnie znajdujące się w dnie miednicy?

 

Elektrostymulacja i biofeedback mięśni dna miednicy są nowoczesnymi metodami fizjoterapii uroginekologicznej!

  1. Elekstrostymulacja wykorzystuje przepływ prądu do wygenerowania skurczu, co przyspiesza proces powrotu siły i wytrzymałości mięśni. Zalecana jest szczególnie u pacjentek: – które mają problem ze zlokalizowaniem i prawidłowym zaktywowaniem mięśni dna miednicy, – u których doszło (na przykład w wyniku operacji ginekologicznej) do uszkodzenia nerwów obwodowych, co objawia się brakiem funkcji ruchowej mięśni dna miednicy. Jest to doskonała forma uzupełnienia terapii.
  2. Z kolei biofeedback jest formą informacji zwrotnej, dotyczącej prawidłowego napięcia lub rozluźnienia mięśni dna miednicy. Dzięki wykorzystaniu rozmaitych gier czy wizualizacji na ekranie urządzenia, pacjentka otrzymuje informację o efektywności wykonywanych ćwiczeń. 

 

Pamiętaj jednak, że elektrostymulacja/biofeedback jest tylko dodatkiem do terapii, nie jej podstawą! Przyspieszy proces rekonwalescencji okolicy dna miednicy, jednak tylko w połączeniu z odpowiednio dobranymi i rzetelnie wykonywanymi ćwiczeniami, korekcją postawy ciała i nawyków dnia codziennego przyniesie oczekiwane rezultaty!

UWAGA! Do zabiegu kwalifikuje badanie przezpochwowe poprzedzone dokładnym wywiadem. Jeśli objawy bądź stan mięśni dna miednicy potwierdzą stosowność wykonania tego typu zabiegu, wówczas na kolejnej wizycie przechodzi się do działania! Jeśli chcesz sprawdzić kondycję Twoich mięśni dna miednicy, zapisz się na wizytę ONLINE